تبلیغات
عیسی خندق - حدود 18 میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش خدمات ارایه شده در دفاتر خدمات ارتباطی روستایی هستند.

حدود 18 میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش خدمات ارایه شده در دفاتر خدمات ارتباطی روستایی هستند.

پنجشنبه 22 مرداد 1388 01:01 ب.ظ

نویسنده : فیروز بخشی
ارسال شده در: سیاسی ،
حدود 18 میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش خدمات ارایه شده در دفاتر خدمات ارتباطی روستایی هستند.
به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر محمد سلیمانی در همایش خدمات ICT در روستا، ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: یکی از دلایل اصلی ریشه های توسعه نیافتگی در روستاها، در دسترس نبودن ارتباطات و دسترسی نداشتن به منابع اطلاعاتی است.
وی افزود: با در نظر گرفتن این موضوع و به منظور ارتباط رسانی و همچنین ارایه خدمات مورد نیاز روستائیان، یک مدل مناسب طراحی شد.
وی توسعه ایجاد دفاتر ICT روستایی را یک مدل مناسب برای ارایه خدمات مورد نیاز روستائیان در بخش های مختلف دانست و خاطر نشان کرد: اجرای این دفاتر توسط نیروی انسانی بخش خصوصی، یکی از ویژگی های این مدل است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این مطلب که حدود 20 درصد منابع مالی در روستاها وجود دارد گفت: حضور پست بانک در دفاتر ICT روستایی موجب شده تا 133 میلیارد تومان منابع روستائیان جمع آوری شود.
وی ادامه داد: دولت توانسته است با یک سرمایه گذاری 100 میلیارد تومانی دراین حوزه، 18 میلیون نفر از هموطنان را که در روستاها زندگی می کنند، تحت پوشش خدمات متنوع از قبیل خدمات بانکی، مخابراتی و پستی قرار دهد.
دکتر محمد سلیمانی با اشاره به نقش این دفاتر در زمینه کاهش هزینه ها و صرفه جویی در بخش های مختلف از جمله زمان و انرژی، تصریح کرد: این دفاتر توانسته اند تا به امروز حدود 30 میلیون سفر غیر ضرور روستائیان را کاهش دهند.
وی تاکید کرد: توجه دولت به این حوزه می تواند موجب توسعه روستاها و حتی تحقق مهاجرت معکوس شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص آخرین وضعیت ارتباط رسانی به روستاها اظهار داشت: ارایه تلفن خانگی به روستاهای بالای 20 خانوار در بیش از 14 استان کشور نهایی شده است.
وی افزود: با برقراری رومینگ میان تلفن همراه سراسری و WLL روستایی در بسیاری از روستاها آن روستاها تحت پوشش شبکه تلفن همراه سراسری قرار گرفته اند.
انتهای پیامدیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: حدود 18 میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش خدمات ارایه شده در دفاتر خدمات ارتباطی روستایی هستند. ،
آخرین ویرایش: - -