تبلیغات
عیسی خندق - یوسف نژاد:منتظر فرد قوی‌تری در سازمان ورزش هستیم

یوسف نژاد:منتظر فرد قوی‌تری در سازمان ورزش هستیم

پنجشنبه 22 مرداد 1388 12:38 ب.ظ

نویسنده : فیروز بخشی
ارسال شده در: سیاسی ،

یوسف نژاد:منتظر فرد قوی‌تری در سازمان ورزش هستیم

نماینده ساری گفت:اگر قرار است به جای علی آبادی یك فرد غیر ورزشی و ضعیف‌تر به عنوان جانشین ایشان انتخاب شود،همان بهتر كه خود علی‌آبادی بماند- رشته دانشگاهی تربیت‌بدنی را باید تعطیل كنیم-در فوتبال از شانزدهم به شصتم رسیدیم- پس از انقلاب ، ورزش كشور همواره با مدیریت سیاسی اداره شد.

با بالا گرفتن خبر احتمال جدایی محمد علی‌آبادی، از ریاست سازمان تربیت‌بدنی، عضو فراكسیون ورزش مجلس شورای اسلامی گفت: منتظر یك فرد قوی‌تر به جای محمدعلی‌آبادی هستیم تا زمام امور ورزش كشور را در دست بگیرد.


علی‌اصغر یوسف‌نژاد به ilna گفت:ورزش به جایی رسیده که جایی برای مدیران سیاسی نیست و باید امور ورزش را به مدیران ورزشی سپرد تا در نهایت راه موفقیت در این حوزه هموار شود.


وی ادامه داد : متاسفانه سازمان تربیت‌بدنی طی چهار سال گذشته عملكرد خوبی نداشته و رشته‌های شاخص ورزش كشورمان نتوانسته‌اند در رقابت‌های بین‌المللی موفق ظاهر شوند.


عضو فراكسیون ورزش مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: در رشته فوتبال كشورمان چهار سال قبل در سال 2005 رتبه شانزدهم جهان را داشت كه مدیریت ورزش به دست آقای علی‌آبادی سپرده شد اما اكنون فوتبال ایران در رنكینگ فیفا در مقام شصتم رسیده است.


یوسف‌نژاد گفت: در دوره چهار ساله محمدعلی آبادی در سازمان تربیت‌بدنی در رشته پرآوازه كشتی و سایر رشته‌های مدال‌‌آور ناكام ظاهر شدیم و از طرفی كمیته ملی المپیك در گرفتن ویزا برای ورزشكاران برای اعزام به مسابقات بین‌المللی همواره با مشكلاتی روبرو بوده است، حتی برای انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال با برنامه و اقتدار عمل نشد .

 یك روز علی دایی انتخاب شد پس از آن محمد مایلی‌كهن و در نهایت در بدترین شرایط افشین قطبی به عنوان سرمربی تیم ملی معرفی می‌شود. این نشان می‌دهد مدیریت حاكم بر ورزش بر اساس یك برنامه ویژه حركت نمی‌كند.


وی افزود: هم‌اكنون در بسیاری از فدراسیون ها‌، شاهد هستیم كه مجامع آنها تشكیل نشده تا رئیس فدراسیون انتخاب شود. این در حالی است كه زمان مقرر شده برای برگزاری انتخابات و مجامع فدراسیون ها نیز گذشته است و موضوع دیگر در خصوص سازمان تربیت‌بدنی اینكه این سازمان با وجود اینكه هزینه‌های فراوانی برای برگزاری بازی‌های كشورهای اسلامی انجام داده است در برگزاری این مسابقات دچار تردید شده است.


عضو فراكسیون ورزش مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر بدنه ورزش كشور از حضور كارشناسان این رشته و افراد كاربلد خالی شده و به طور كلی نخبگان جایی در ورزش ندارند. متاسفانه كسانی كه در رشته تربیت‌بدنی تحصیل می‌كنند جایی در مدیریت ورزش كشورمان ندارند.


یوسف‌نژاد اضافه كرد: به نظر من دانشگاه‌هایی كه در رشته تربیت‌بدنی فعالیت می‌كنند را باید تعطیل كنیم چرا كه وقتی نمی‌توانیم از نیروهایی كه در این رشته ها فعالیت می‌كنند استفاده كنیم چرا باید این همه نیرو را معطل كنیم.


وی گفت: خواست جامعه ورزش این است كه مدیریت ورزش كشور تغییر كند اما اینكه چه شخصی به جای محمد علی‌آبادی زمام امور ورزش را در دست بگیرد بسیار مهم است، رئیس جدید سازمان تربیت‌بدنی در وهله اول باید خود از خانواده ورزش باشد ضمن اینكه از تخصص بالا و سابقه روشنی در ورزش برخوردار باشد تا بتواند تمامی كارهای روزانه ورزش را به خوبی پیگیری كند.


عضو فراكسیون ورزش مجلس شورای اسلامی افزود: اسامی كه این روزها برای جانشینی محمد علی‌آبادی می‌شنویم، با دستگاه و سیستم مدیریتی ورزش فاصله دارد و متاسفانه پس از انقلاب ، ورزش كشور همواره با مدیریت سیاسی اداره شده داده ولی الان دیگر باید به سراغ مدیران ورزشی برویم واز حضور افراد سیاسی در ورزش دوری كنیم.


یوسف‌نژاد ادامه داد: به همین دلیل ما در مجلس شورای اسلامی به دنبال تشكیل وزارتخانه ورزشی در دولت دهم هستیم تا مدیران ورزشی در خصوص نتایج و اتفاقات ورزشی پاسخگو نمایندگان مجلس باشند، اگر ورزش به صورت وزارتخانه‌ای اداره شود مجلس هم خیلی راحت وظیفه نظارتی خود را انجام خواهد داد.
بنده نیز به عنوان یكی از اعضای فراكسیون ورزش مجلس شورای اسلامی اعلام می‌كنم این كمیسیون این آمادگی را دارد تا هر كمكی لازم باشد برای اعتلای ورزش كشور انجام دهد.


وی در پایان گفت: اگر قرار است به جای محمدعلی آبادی یك فرد غیر ورزشی و ضعیف‌تر به عنوان جانشین ایشان انتخاب شود همان بهتر كه خود علی‌آبادی بماند و با تجربیاتی كه طی چهار سال گذشته به دست آورده كارش را ادامه دهد. اما همه ما منتظر هستیم یك فرد قوی‌تر به جای ایشان به عنوان رئیس سازمان تربیت‌بدنی انتخاب شود. ولی اگر قرا راست یك فرد ضعیف رئیس سازمان تربیت‌بدنی شود مورد قبول ما نیست و همان بهتر که علی آبادی بماند.
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: یوسف نژاد:منتظر فرد قوی‌تری در سازمان ورزش هستیم ،
آخرین ویرایش: - -