تبلیغات
عیسی خندق - یوسف نژاد: مشکل 4 شرکت مخابراتی وزارت ارتباطات برای واگذاری حل شد

یوسف نژاد: مشکل 4 شرکت مخابراتی وزارت ارتباطات برای واگذاری حل شد

پنجشنبه 22 مرداد 1388 11:20 ق.ظ

نویسنده : فیروز بخشی
ارسال شده در: سیاسی ،
یوسف نژاد: مشکل 4 شرکت مخابراتی وزارت ارتباطات برای واگذاری حل شد

پایگاه خبری مخابرات سلولی – ایسل / گروهِ «از دیگران»:
عضو کمیسیون ویژه پیگیری و نظارت بر اصل 44 قانون اساسی از تلاش وزارت ارتباطات برای حل مشکل واگذاری 4 شرکت مخابراتی که با تغییر اساسنامه حاکمیتی شده بودند، خبر داد.
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر، با اشاره به حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه روز گذشته کمیسیون ویژه پیگیری نظارت اصل 44 قانون اساسی اظهار داشت: سلیمانی در خصوص گزارش واگذاری شرکت های وابسته به وزارت ارتباطات در این جلسه گزارش ارائه کرد.
وی گفت: 4 شرکت به نام های "زیر ساخت"، "فناوری اطلاعات"، "سازمان تنظیم مقررات" و "سازمان فضایی" باتغییر اساسنامه و تعریف ماموریت های جدید این شرکت ها در رده شرکت های حاکمیتی برده شده بودند و این مورد مانع واگذاری بود ،که قرار شد آن بخش از این شرکت ها که حاکمیتی است در اختیار دولت قرار گیرد و بخش هایی که غیر حاکمیتی بوده واگذار شود.
وی خاطر نشان کرد: بر اساس گزارش سلیمانی باقی شرکت ها از جمله 30 شرکت مخابراتی استانها، شرکت ارتباط سیار و شرکت مادر تخصصی شرایط حضور در بورس را دارند و واگذاری آنها در حال انجام است.
یوسف نژاد در خصوص واگذاری اداره پست که یکی ازشرکت های مخابرات است نیز گفت: شرکت هایی که قرار است واگذار شوند باید در بورس واگذاری آنها انجام شود و از طرفی شرکت هایی که حداقل 3 سال سابقه سود دهی داشته باشند وارد بورس خواهند شد اما اداره پست از آنجا زیان ده بوده است برای واگذاری دچار مشکلاتی است.
وی خاطر نشان کرد: بنابراین امکان تعریف اپراتور دوم برای اداره پست هم وجود دارد که در حال مطالعه هستند.
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: یوسف نژاد: مشکل 4 شرکت مخابراتی وزارت ارتباطات برای واگذاری حل شد ،
آخرین ویرایش: - -